Kto otrzymał nagrodę Telekamery 2020? Przedstawiamy Wam pełną listę nominowanych i zwycięzców 23. edycji plebiscytu.
Ceremonię wyemitowała Telewizja Puls, a nagrody magazynu Tele Tydzień, dzięki głosom jego czytelników, wręczono w Teatrze Polskim w Warszawie. Uroczystość poprowadzili Katarzyna Cichopek i Marcin Kurzajewski.
Pełna lista nominowanych i zwycięzców:
Telekamery 2020 – Aktorka:
- Magdalena Cielecka
- Katarzyna Glinka
- Kinga Preis – zwyciężczyni
- Katarzyna Zielińska (3. miejsce)
- Marta Żmuda Trzebiatowska (2. miejsce)
Nagrodę wręczyli Barbara Kurdej-Szatan i Dariusz Dębski
Telekamery 2020 – Aktor:
- Tomasz Karolak (2. miejsce)
- Jacek Knap
- Mikołaj Roznerski – zwycięzca
- Bartłomiej Topa (3. miejsce)
- Jan Wieczorkowski
Nagrodę wręczyła Teresa Lipowska
Telekamery 2020 – Serial:
- “39 i pół tygodnia” (2. miejsce)
- “Stulecie Winnych”
- “Wojenne dziewczyny”
- “W rytmie serca” (3. miejsce)
- “Zawsze warto” – zwycięzca
Nagrodę wręczył Zbigniew Buczkowski
Telekamery 2020 – Osobowość telewizyjna:
- Rafał Brzozowski – zwycięzca
- Katarzyna Dowbor (3. miejsce)
- Marta Manowska
- Dorota Szelągowska
- Dorota Wellman (2. miejsce)
Nagrodę wręczyła Ida Nowakowska
Telekamery 2020 – Prezenter informacji:
- Beata Chmielowska-Olech (2. miejsce)
- Dorota Gawryluk (3. miejsce)
- Grzegorz Kajdanowicz
- Diana Rudnik
- Tomasz Wolny – zwycięzca
Nagrodę wręczyła Marcelina Zawadzka
Telekamery 2020 – Prezenter pogody:
- Agnieszka Dziekan
- Aleksandra Kostka (3. miejsce)
- Maja Popielarska (2. miejsce)
- Marzena Słupkowska
- Paulina Sykut-Jeżyna – zwyciężczyni
Nagrodę wręczyli Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński
Telekamery 2020 – Komentator sportowy:
- Jacek Laskowski (3. miejsce)
- Jerzy Mielewski – zwycięzca
- Rafał Patyra (2. miejsce)
- Sergiusz Ryczel
- Sebastian Szczęsny
Nagrodę wręczyła Katarzyna Skrzynecka
Telekamery 2020 – Juror:
- Baron i Tomson – zwycięzcy
- Cleo
- Michał Malitowski
- Katarzyna Skrzynecka
- Anna Starmach
Nagrodę wręczył Grzegorz Markowski
Telekamery 2020 – Program rozrywkowy:
- “Koło fortuny”
- “MasterChef” (3. miejsce)
- “Sanatorium miłości”
- “The Voice Kids” – zwycięzca
- “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (2. miejsce)
Nagrodę wręczyła Doda
Telekamery 2020 – Serial fabularno-dokumentalny:
- “19+”
- “Gliniarze” (2. miejsce)
- “Lombard. Życie pod zastaw” – zwycięzca
- “Korona królów – Taka historia” (3. miejsce)
- “Magazyn kryminalny 997”
Nagrodę wręczyła Katarzyna Pakosińska
Telekamery 2020 – Nagroda magazynu Netfilm:
- “Czarnobyl” – zwycięzca
- “Fleabag 2”
- “Gra o Tron 8” (2. miejsce)
- “Stranger Things 3”
- “The Crown 3”
- “The Morning Show”
- “Wielkie kłamstewka 2” (3. miejsce)
Nagrodę wręczył Artur Kosiński
Telekamery 2020 – Nagrody specjalne:
- Kanał tematyczny – Canal+
Nagrodę wręczył Robert Motyka
- Nagroda specjalna TV Puls – Henryk Gołębiewski
Nagrodę wręczył Dariusz Dębski
Telekamery 2020 – Złota Telekamera:
- “Ojciec Mateusz”
Nagrodę wręczyła Barbara Kurdej-Szatan
Telekamery 2020 – Nagrody Kapituły:
- Produkcja Roku – film dokumentalny “Tylko nie mów nikomu”
Nagrodę wręczyła Anita Werner
- Człowiek Roku – Robert Lewandowski
Nagrodę wręczył Dariusz Szpakowski
opracowanie: Gala.pl
zdjęcia: AKPA